Pobierz najnowszą wersję flashplayer'a Flash
Bazując na naszym 15-letnim doświadczeniu w produkcji świetlików  dachowych stworzyliśmy nowe produkty dla potrzeb budownictwa rolniczego - świetlik kalenicowy oraz okna przesuwne do obór.

Świetliki kalenicowe w oborach dla bydła to nie tylko całodzienne doświetlenie światłem naturalnym, ale również w połączeniu z oknami przesuwnymi możliwość naturalnej - grawitacyjnej, całodziennej wentylacji pomieszczeń.
Dzięki zastosowaniu naszego rozwiązania hodowca zyskuje wymierne korzyści ekonomiczne poprzez:
  • oszczędność energii elektrycznej na oświetlenie i wentylację wymuszoną
  • mniejszą zachorowalność zwierząt dzięki właściwemu mikroklimatowi w oborze
  • większa wydajność mleczna lub mięsna (w zależności od rodzaju hodowli)
  • uniknięcie zawilgocenia ścian - zwiększona trwałość budynków inwentarskich


Konstrukcja świetlika jest autorskim rozwiązaniem UNIMA-tech, powstałym w efekcie połączenia naszego doświadczenia w budowie pasm świetlnych oraz szerokich konsultacji z fachowcami z branży rolno-hodowlanej.

Świetliki kalenicowe produkowane są w wersji bez klapy przewietrzającej oraz z klapą przewietrzającą sterowaną ręcznie lub automatycznie. Nasze świetliki kalenicowe wykonane są z aluminium oraz płyt z poliwęglanu komorowego, dzięki czemu charakteryzują się trwałością, stabilnością, lekkością i odpornością na gradobicie.

Do pobranie pliki w formacie PDF:Rozszerzyliśmy naszą ofertę dla budownictwa rolniczego o okna przesuwne i żaluzjowe do budynków inwentarskich i hodowlanych.
Oferowane przez nas okna zostały stworzone w oparciu o doświadczenia hodowców oraz wyników badań przeprowadzonych przez ośrodki naukowe i są alternatywą dla standardowych rozwiązań. Proponowane przez nas rozwiązanie jest bardziej korzystne ekonomicznie – tańsze oraz trwalsze od zasłon kurtynowych. Nasze okna stwarzają lepsze warunki mikroklimatyczne dla zwierząt dzięki możliwości regulacji szczeliny wentylacyjnej.

Sprawnie działająca wentylacja stanowi podstawę utrzymania na odpowiednim poziomie podstawowych parametrów mikroklimatu w budynku obory. Zanieczyszczenia powietrza (głównie CO2, H2S, NH3) oraz pyłowe, przy niedostatecznie działającej wentylacji wpływają niekorzystnie na dobrostan zwierząt.

Wentylacja grawitacyjna, jeśli spełnia odpowiednie parametry, ma dwie zasadnicze zalety wobec wymuszonej – mechanicznej: jest niezależna od źródeł zasilania i jej eksploatacja jest za darmo!
 

Dzięki zastosowaniu materiału światłoprzepuszczalnego (płyta poliwęglanowa komorowa) pomieszczenia są również doświetlane światłem dziennym co również nie jest bez znaczenia dla warunków jak i ekonomiki hodowli.
Zarówno okna przesuwne jak i żaluzjowe mogą być wyposażone w sterowanie  ręczne lub automatyczne, zdalnie - także radiowo. 

Do pobranie prospekt w formacie PDF:

Zapytanie ofertowe